Aktualnie dyżur pełni

Stacja Auchan - Bielany Wrocławskie

Benzyna 95

Benzyna 98

Olej napędowy ON

gaz LPG

Kantor MER 77 415-58-05

Sprzedaż

Kupno

Dolar sprzedaż

3.9850

3.9500

Euro sprzedaż

4,3700

4,3500

Funt sprzedaż

5.2200

5.1800

Korona sprzedaż

0,1625

0,1610

Korepetycje / Kursy

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Dekoracje ślubne na samochód


BackCOM_SIMPLECALENDAR_PRINTSend e-mailvCal/iCal
Dates:
19.05 - 21.05.2017  STATUS
Venue:
Nysa

Dni Nysy 2017

19-21.05.2017 /  Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego / wstęp wolny

Zapraszamy do udziału w  XX obchodach Dni Nysy. W tym roku święto miasta zaplanowano w dniach 19-21 maja. Imprezy główne i towarzyszące odbędą się  na Stadionie Miejskim przy ulicy Kraszewskiego 2 oraz w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba i Agnieszki.

W piątek 19 maja publiczność rozgrzeje białoruski Teatr Muzyczny RADA programem kozackim i cygańskim , następnie wystąpi znany polski satyryk - Marcin Daniec, na zakończenie wieczoru zagra zespół LACHERSI.

W sobotę - drugiego dnia  zabawy - zagra zespół Horyzont . Wieczorem zaprezentuje się rockowy zespół Sztywny Pal Azji oraz kultowa grupa  Coma.

Trzeciego dnia usłyszymy m.in. zespoły Siggi Davis, Happysad, gwiazdą wieczoru będzie Michał Szpak. Uroczysty wieczór uwieńczy pokaz fire show. Tradycyjnie nie zabraknie szeregu imprez towarzyszących, w tym imprez dla dzieci i młodzieży.

Na głównej scenie konkursy dla publiczności z nagrodami.

Fantastyczną propozycją dla melomanów i sympatyków akordeonu, będzie w niedzielę 21 maja o 19:30 w katedrze koncert światowej sławy Motion Trio !

PIĄTEK 19.05

18:00 - KAZAKI- program ludowy nawiązujący do muzyki kozackiej - TEATR MUZYCZNY RADA

19:00 - GINE ROMA- program romski - TEATR MUZYCZNY RADA

20:00 - MARCIN DANIEC

21:30 - LACHERSI

SOBOTA 20.05

19:00 -  HORYZONT

20:00 -  SZTYWNY PAL AZJI

21:30 -  COMA

NIEDZIELA 21.05

18:00 - SIGGY DAVIS

20:00 - HAPPYSAD

21:30 - MICHAŁ SZPAK

19:30 - Bazylika Mniejsza pw. św. Jakuba i Agnieszki - MOTION TRIO

ZAPRASZAMY!!!

 

Akredytacje dziennikarskie

Przedstawicieli mediów prosimy o składanie zapotrzebowania na akredytacje dziennikarskie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15 maja 2017 r. W treści prosimy podać dokładne dane redakcji oraz dane dziennikarzy/operatorów, którzy chcą relacjonować Dni Nysy 2017.

Zasady dotyczące utrwalenia przebiegu widowiska kulturalnego za pomocą sprzętu audiowizualnego oraz fotograficznego przekazane zostaną akredytowanym ekipom radiowym, telewizyjnym i fotoreporterom najpóźniej 17 maja 2017 do godziny 12.00. W przypadku naruszenia zasad udzielenia i korzystania z udzielonej akredytacji NDK przysługuje prawo cofnięcia uprzednio udzielonej akredytacji. Wywiady indywidualne z artystami są możliwe jedynie po uzgodnieniu z organizatorem oraz po wyrażeniu zgody przez artystę. 

UWAGA: Liczba akredytacji jest limitowana. Akredytacje są bezpłatne. 

 

Teatr Muzyczny Rada

TEATR MUZYCZNY RADA Z BIAŁORUSI ZESPÓŁ DZIAŁA OD WIELU LAT W TEATRZE W GRODNIE NA BIAŁORUSI. KONCERTOWAŁ W CAŁEJ EUROPIE. ICH WYSTĘPY TO BARWNE WIDOWISKO MUZYCZNE NACECHOWANE ZNAKOMITĄ CHOREOGRAFIĄ I EKSPRESJĄ ARTYSTYCZNĄ.

 

  

Marcin Daniec

 

MARCIN DANIEC JEST JEDNYM Z NAJPOPULARNIEJSZYCH SATYRYKÓW W HISTORII POLSKIEGO KABARETU. OD LAT ŚWIĘCI TRIUMFY NA SCENACH W POLSCE I ZA GRANICĄ. FENOMEN MARCINA DAŃCA WIĄŻE SIĘ Z JEGO ZNAKOMITYM KONTAKTEM Z PUBLICZNOŚCIĄ, KTÓREJ REAKCJE STAJĄ SIĘ CZĘŚCIĄ PROGRAMU. MARCIN DANIEC JEST ZNANĄ POSTACIĄ TELEWIZYJNĄ, AUTOREM I GŁÓWNYM WYKONAWCĄ PROGRAMÓW: "MEETING KABARETOWY" ORAZ "MARZENIA MARCINA DAŃCA". PROWADZIŁ RÓWNIEŻ LUBIANY PRZEZ PUBLICZNOŚĆ "HIT DEKADY" ORAZ "EURO SHOW" W TVP2. WYRAZEM SYMPATII PUBLICZNOŚCI DLA MARCINA DAŃCA SĄ LICZNE NAGRODY. PIERWSZYM CENNYM WYRÓŻNIENIEM BYŁA OTRZYMANA W 1993R. "KAROLINKA" ZA DEBIUT NA FESTIWALU POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU. NASTĘPNIE NAGRODA TYGODNIKA "WPROST" UZNAJĄCA MARCINA DAŃCA ZA JEDNEGO Z DWUDZIESTU "KREATORÓW RZECZYWISTOŚCI". MARCIN DANIEC POSIADA TAKŻE 4 TELEKAMERY (W TYM ZŁOTA TELEKAMERA) ORAZ 5 "BŁĘKITNYCH MELONIKÓW CHARLIEGO" PRZYZNANYCH PRZEZ PUBLICZNOŚĆ PODCZAS FESTIWALU DOBREGO HUMORU W GDAŃSKU. MARCIN DANIEC W 2003 ROKU ZOSTAŁ UZNANY "SATYRYKIEM WSZECHCZASÓW".

 

 

 

 

Lachersi

ZESPÓŁ LACHERSI – POWSTAŁ W CZERWCU 2012 ROKU. TOMEK JAROSZ ORAZ MACIEK NIEĆ, RODOWICI MIESZKAŃCY ZIEMI SĄDECKIEJ, POSTANOWILI STWORZYĆ ZESPÓŁ KTÓRY BĘDZIE PROMOWAŁ MUZYKĘ LACHÓW SĄDECKICH, LIMANOWSKICH I SZCZYRZYCKICH NA DALSZE REGIONY POLSKI A Z CZASEM WŚRÓD POLONII ZAMIESZKAŁEJ ZAGRANICĄ. LACHERSI, BO TAKĄ NAZWĘ WYBRALI DLA SIEBIE, GRAJĄ TRADYCYJNE MELODIE LACHOWSKIE OZDOBIONE BARWNYMI DŹWIĘKAMI TRĄBKI I KLARNETU WE WSPÓŁCZEŚNIE BRZMIĄCYCH ARANŻACJACH. UTWORY TE MAJĄ OCZYWIŚCIE ORYGINALNE TEKSTY ŚPIEWANE GWARĄ LACHOWSKĄ. GŁÓWNYM CELEM ZESPOŁU JEST PROPAGOWANIE MUZYKI LACHOWSKIEJ, GDYŻ LACHY TO BARDZO DUŻA GRUPA ETNOGRAFICZNA O BOGATYCH TRADYCJACH LUDOWYCH, BARWNYCH STROJACH I PRZEDE WSZYSTKIM PIĘKNEJ MUZYCE REGIONALNEJ. LACHERSI TO TAKŻE INICJATYWA REAKTYWOWANIA MUZYKI, KTÓRĄ NASI PRZODKOWIE GRALI, ŚPIEWALI, TAŃCZYLI, KTÓRA BYŁA W KAŻDYM DOMU, NUCONO JĄ POD NOSEM, A DZIŚ DAJĄCĄ WCIĄŻ MNÓSTWO RADOŚCI TYM, KTÓRZY MAJĄ OKAZJE Z NIĄ OBCOWAĆ.

 

Horyzont

 

ZESPÓŁ  ISTNIEJE OD 2009 ROKU. W SWOIM DOTYCHCZASOWYM DOROBKU POSIADA WYDANĄ W KWIETNIU 2013 ROKU DEBIUTANCKĄ PŁYTĘ „POCHŁANIA MNIE”, NATOMIAST SINGIEL „OGIEŃ” PROMUJĄCY DRUGI ALBUM ZESPOŁU UZYSKAŁ STATUS NAJLEPSZEJ PIOSENKI ROCK 2015.

 

 

 

SZTYWNY PAL AZJI

POLSKI ZESPÓŁ ROCKOWY, KTÓRY NAJWIĘKSZĄ POPULARNOŚĆ ZYSKAŁ W DRUGIEJ POŁOWIE LAT 80. I PIERWSZEJ POŁOWIE LAT 90. W 2014 ROKU NAJWIĘKSZY PRZEBÓJ ZESPOŁU – "WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI" UZYSKAŁ PIERWSZE MIEJSCE W POLSKIM TOPIE WSZECH CZASÓW RADIOWEJ TRÓJKI[3]. DZIEŃ PÓŹNIEJ NA ANTENIE POLSKIEGO RADIA JAREK KISIŃSKI ZAPOWIEDZIAŁ TRASĘ KONCERTOWĄ "PIERWSZY SKŁAD GRA PIERWSZĄ PŁYTĘ EUROPA I AZJA”. W LIPCU UKAZAŁ SIĘ SINGIEL PROMUJĄCY TRASĘ POD TYTUŁEM "NA MOIM STRYCHU”. UTWÓR TEN ZAŚPIEWAŁ LESZEK NOWAK. W MARCU 2015 ROKU GRUPA WYDAŁA KOLEJNY NOWY UTWÓR ZAŚPIEWANY RÓWNIEŻ PRZEZ LESZKA NOWAKA, ZATYTUŁOWANY "PIĘKNA DEKADA SAMOBÓJCÓW".

 

 

 

COMA

POLSKI ZESPÓŁ ROCKOWY ZAŁOŻONY W CZERWCU 1998 ROKU W ŁODZI. MUZYKA GRUPY INSPIROWANA JEST DOKONANIAMI TAKICH ZESPOŁÓW JAK ILLUSION, PEARL JAM CZY LED ZEPPELIN.

>>> oficjalna strona zespołu 

 

 

SIGGY DAVIS

SIGGY DAVIS TO NIEZWYKLE CHARYZMATYCZNA, OBDARZONA PRZEPIĘKNYM GŁOSEM WOKALISTKA POCHODZĄCA Z NOWEGO JORKU. STUDIOWAŁA ŚPIEW M.IN. U JANE COPELAND STEVENS Z METROPOLITAN OPERA A TAKŻE AKTORSTWO NA YALE UNIVERSITY W STANACH ZJEDNOCZONYCH. PRZEZ LATA WYSTĘPOWAŁA NA DESKACH TEATRÓW NA BRODWAY’U (MUSICALE: 'NUNSENSE', 'HAIR', 'BUTTERFINGER'S ANGEL', 'THE LIFE'), GRAŁA TAKŻE W FILMACH SPIKE'A LEE ORAZ BRIANA DE PALMY.

 

 

HAPPYSAD

ZESPÓŁ ZOSTAŁ ZAŁOŻONY W 2001 ROKU W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ PRZEZ MUZYKÓW, KTÓRZY JUŻ WCZEŚNIEJ GRALI RAZEM. OD 1995 ROKU POD NAZWĄ HCKF (HARD CORE’OWE KÓŁKO FILOZOFICZNE), A OD ROKU 1997 ZESPÓŁ ZOSTAŁ PRZEMIANOWANY NA HAPPY SAD GENERATION. NAZWA HAPPYSAD UFORMOWAŁA SIĘ DOPIERO W 2002 ROKU, KIEDY TO WYBRANE ZOSTAŁO TAKŻE LOGO GRUPY I NAGRANE ZOSTAŁO PIERWSZE DEMO Z MATERIAŁEM, KTÓRY PÓŹNIEJ ZNALAZŁ SIĘ NA PŁYCIE WSZYSTKO JEDNO.

 

 

Michał Szpak

MICHAŁ SZPAK – POLSKI PIOSENKARZ WYKONUJĄCY MUZYKĘ Z POGRANICZA POPU I ROCKA. ZDOBYWCA DRUGIEGO MIEJSCA W PROGRAMIE TALENT SHOW X-FACTOR W TVN. LAUREAT NAGRODY SUPER PREMIERY NA 52. KRAJOWYM FESTIWALU PIOSENKI POLSKIEJ W OPOLU W 2015 ROKU.

 >>> oficjalna strona artysty

 

 

 

 MOTION TRIO

TRIO AKORDEONOWE ZAŁOŻONE W 1996 ROKU PRZEZ JANUSZA WOJTAROWICZA - LEADERA I AUTORA WIĘKSZOŚCI KOMPOZYCJI. EWENEMENT NA EUROPEJSKIM I ŚWIATOWYM RYNKU MUZYCZNYM. JANUSZ WOJTAROWICZ, PAWEŁ BARANEK I MARCIN GAŁAŻYN TO œŚWIATOWEJ KLASY AKORDEONIŚCI. WYKORZYSTUJĄC W SWEJ TWÓRCZOŚCI WSZELKIE ZALETY AKORDEONU, ODKRYWAJĄ WCIĄŻ NOWE MOŻLIWOŚCI TEGO INSTRUMENTU, ZMIENIAJĄC JEGO OBLICZE. ICH KONCERTY TO MUZYCZNE SPEKTAKLE ZAWIERAJĄCE AKCJĘ I DRAMATURGIĘ.

Są laureatami wielu prestiżowych nagród m. innymi :

- Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w 2000r.
- Deutsche Shallplatten Kritik
- Grand Prix Polskiego Przemysłu Muzycznego (Płyta "Pictures from The Street")
- Best Polish Recording 2000 (Płyta "Pictures from The Street")
- Najlepszy debiut roku 2000 w Polsce (Jazzi Magazine)
- "Gus Viseur" w kategorii "Muzyczne Odkrycie Roku" we Francji (2005)
- "Kobaltowa Muza" - Nagroda Fundacji "Inne Brzmienia" (2009)
- Najlepsza Płyta Roku w kategorii "Muzyka Klasyczna" wg. HI-FI I MUZYKA - magazynu audiofila i melomana "CHOPIN" (2010)
- "Honoris Gratia" muzycy zostali uhonorowani przez Prezydenta Miasta Krakowa w dowód uznania za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców (2011)
-"Mateusze 2013” - Muzyczna Nagroda Programu 3 Polskiego Radia dla Motion Trio i L.U.C za mistrzowskie połączenie dwóch muzycznych światów, które zaowocowało dwoma albumami "NIC SIĘ NIE STAŁO" i "CITY OF HARMONY"
- "Najlepsza Muzyka Filmowa" - 41 Festiwal Filmowy w Gdyni, dla Janusza Wojtarowicza i Motion Trio w skadzie; Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn za muzykę do filmu SZCZĘŚCIE ŚWIATA w reż. Michała Rosy

 

 

 

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

19 maja (piątek)

9:00  Korty tenisowe na Stadionie Miejskim, ul. Kraszewskiego

Turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży z okazji „Dni Nysy 2017”

10:00 Rynek 

Międzynarodowe Biegi Sztafetowe z okazji „Dni Nysy 2017”

10:00 Gimnazjum nr 1

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

13:30 – Rynek

XIX Otwarty Turniej Koszykówki Ulicznej Streetball Dni Nysy 2017

– kategoria I  Dziewczęta szkoły podstawowe

 – kategoria II Chłopcy szkoły podstawowe

 – kategoria III Dziewczęta szkoły gimnazjalne

 – kategoria IV Chłopcy szkoły gimnazjalne

 – kategoria V Open Mix                                                         

Zgłoszenia drużyn do dnia 19 maja pod numer tel. 602 326 401 (decyduje kolejność zgłoszeń)

 15:30  Strzelnica sportowa przy ul. Poniatowskiego 3

Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Nysy z okazji „Dni Nysy 2017”

w godz. 11:00 – 18:00 ul. Krzywoustego

zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, postacie z bajek, mobilny plac zabaw oraz wiele, wiele atrakcji dla dzieci 

17.00 Muzeum Powiatowe w Nysie ul. Biskupa Jarosława

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Nysie

19:50 Stadiom Miejskie

Uroczyste przekazanie przez Burmistrza Nysy klucza do bram miasta dzieciom

 

20 maja (sobota)

10:00 Świetlica ul. Moniuszki 5

Turniej Warcabowy z okazji Dni Nysy 2017” 

10:00  Jezioro Nyskie, Przystań Klubu Żeglarskiego w Głębinowie

Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Nysy

12:30  Hala Sportowa, ul. Głuchołaska

XXIV Finał Rozgrywek Ligi Amatorskiej Siatkówki im. J. Pudo w Nysie  

10:00 – Rynek

XIX Otwarty Turniej Koszykówki Ulicznej Streetball Dni Nysy 2017

– kategoria VI Chłopcy szkoły ponadgimnazjalne

 – kategoria VII Dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne i seniorki

 – kategoria VIII Open

Zgłoszenia drużyn do dnia 19 maja pod numer tel. 602 326 401 (decyduje kolejność zgłoszeń)

w godz. 11:00 – 18:00 ul. Krzywoustego

zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, postacie z bajek, mobilny plac zabaw oraz wiele, wiele atrakcji dla dzieci 

21 maja (niedziela)

 7:00 Brzeg rzeki Nysy Kłodzkiej zejście od ul. Wyspiańskiego

Zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Nysy” 

9:00 Boisko sportowe w Niwnicy

Turniej Piłkarski Oldbojów z okazji Dni Nysy o Puchar Burmistrza Nysy

10:00 Rynek

„Rajd Trytona” – start

Od 10:00 Teren FSD

Piknik Motoryzacyjny zakończenie „Rajdu Trytona”

11:00  Jezioro Nyskie, Przystań Klubu Żeglarskiego w Głębinowie

Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Nysy

12:00 Kościół pw. św. Jakuba i św. Agnieszki 

Msz Święta w intencji mieszkańców  Gminy Nysa

 

Category Sport | Hits 188


Dodaj swoje ogłoszenie sprzedaży lub wynajmu nieruchomosci bez prowizji dla kupującego i SPRZEDAJĄCEGO - całkowicie za darmo. Wylśij informacje dot. nieruchomości poprzez formularz poniżej.

Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz storzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-