Chcesz przeprowadzić ciekawy projekt w Grodkowie ?

napisz do nas, formularz poniżej
No events to display
Wypożyczalnia sprzętu medycznego
Dekoracje ślubne
Korepetycje / Kursy
Aktualnie dyżur pełni
Rozkład Jazdy PKP/PKS/BUS

 
 
 
     Dzień dobry, Grodków 😃 Mam 44 lata. Jestem szczęśliwie żonaty od 19 lat i dumny z czwórki dzieci. Od urodzenia mieszkam w Grodkowie ( z przerwą na szkołę średnią i studia ). Jestem magistrem inż. absolwentem Politechniki Wrocławskiej.
     Nie należałem i nie należę do żadnej partii politycznej. Na co dzień prowadzę firmę informatyczną, jestem lokalnym dostawcą Internetu, tworzę strony i aplikacje internetowe. Własna działalność nauczyła mnie odpowiedzialności, przewidywania oraz skutecznego działania. Między innymi stworzyłem i prowadzę stronę dla naszego miasta - www.Grodkow.com.
W wolnych chwilach wraz z Żoną bierzemy udział w konkursach Opolskie Eduko Bardzo Młoda Kultura. Już trzykrotnie udało nam się wygrać i zorganizować w naszym mieście projekty dla dzieci i młodzieży, ale również dla starszych Grodkowian. Projekty, które przeprowadziliśmy to „Otwórz głowę ” , „Mistrz sztuki z Grodkowa” oraz zakończony kilka dni temu - „W Grodkowie pamiętam, że … ” . Byłem superW czyli wolontariuszem Szlachetnej Paczki, byłem w kilku radach rodziców klasowych i w radzie rodziców szkoły. Potrafię i lubię angażować się społecznie.
     Kandyduje do Rady Miejskiej, bo mi jeszcze zależy i wierzę, że Grodków może stać się lepszym miejscem do życia dla nas i naszych Dzieci. Jestem realistą i wiem, że pojedynczy radny nie może obiecywać rewolucyjnych zmian i dlatego będę wybierał drogę współpracy oraz osiągania wspólnych celów, bo tylko takie działania są skuteczne.
Mam kilka konkretnych pomysłów:
    ✅  Chciałbym dotrzeć ze zrozumiałą informacją z Gminy do mieszkańców Grodkowa, którzy nie mają na co dzień czasu. Zdaje sobie sprawę, że wielu mieszkańców Grodkowa jest bardzo zapracowana, tylko tutaj śpią, a pracuje w Opolu, Wrocławiu czy jeszcze dalej. Wiele osób po prostu nie ma czasu czytać ogłoszeń urzędowych czy długich nagrań z sesji rady i chcieliby np. poświęcić 10 minut raz na tydzień i konkretnie się czegoś dowiedzieć. Dla takich osób i wszystkich innych chciałbym przygotowywać skondensowane informacje z Gminy tak, aby Każdy był na bieżąco co się w gminie dzieje i dzięki czemu poczuł się że jest częścią lokalnej społeczności.
    ✅ Z pierwszym punktem łączy się drugi pomysł, a mianowicie aktywizowanie mieszkańców do różnych działań. Oczywistym jest to, że jeśli niewiele osób zna i interesuje się sprawami gminnymi to jeszcze mniej się w cokolwiek zaangażuje. Zależy mi, aby sprawami gminnymi planami / inwestycjami / dofinansowaniami interesowało się jak najwięcej ludzi, aby Każdy a przynajmniej większość wiedziała jaki mamy budżet, jakie wydatki, jakie inwestycje teraz a jakie później itp. Jeśli uda się to uzyskać to łatwiej będzie organizować ludzi do wspólnych działań. Jest mnóstwo projektów ogłaszanych, czy to przez instytucje państwowe czy fundacje, które można by realizować w Grodkowie, ale do tego potrzebni są ludzie, jeśli Ci ludzie nie będą orientować się w sprawach gminnych , nimi interesować i wszystko nie będzie dla nich jasne i przejrzyste, to trudno oczekiwać, aby się zaangażowali w cokolwiek. Czasami z Żoną przeglądamy różne dostępne projekty dla małych miejscowości i lokalnych społeczności, trzeba z tych projektów korzystać bo dają spore możliwości rozwoju. Wierzę, że uda mi się zaangażować ludzi do wspólnych działań, choć wiem, że nie jest to proste, ale kiedyś trzeba zacząć.
   ✅ Wydatki gminne na informatyzacje będą tylko rosły, czy tego chcemy, czy nie i nawet nie chodzi o koronawirusa, który zmusza nas do załatwiania wielu spraw online. Wcześniej czy później większość spraw będziemy załatwiać przez smartfon czy komputer, myślę, że czeka nas rewolucja informatyczna w szkołach. Jeszcze w poprzednim tysiącleciu prowadziłem sklep komputerowy, później miałem kafejkę internetową, aktualnie zarządzam siecią internetową. Mam spore doświadczenie informatyczne, w związku z tym będę potrafił doradzić w Gminie, co do wydatków i sposobie informatyzacji a także pomóc podejmować sensowne i oszczędne decyzje w tej ważnej dziedzinie.
   ✅ Informatyka to taka dziedzina, że wiele procesów się optymalizuje - uzyskuje się ten sam efekt, ale prostszym sposobem ( uczę się tego całe życie). Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że nadchodzi kryzys taki, jakiego nie było od 30 lat. Wpływy i dochody Gminy na pewno sporo spadną, w związku z czym wiele wydatków zostanie ograniczona a pewne inwestycje zaniechane. Niezbędne będzie optymalizacja wydatków oraz sensowne i przemyślane wydawanie każdej złotówki. Czasy prosperity niestety się skończyły i będą potrzebni ludzie, aby taką sensowną i skuteczną optymalizacje przeprowadzić tak, aby nawet w czasach głębokiego kryzysu nasza Gmina funkcjonowała na przyzwoitym poziomie. Myślę, że w tych działaniach mam doświadczenie i przydam się jako radny.
   ✅ Kolejną ważną sprawą jest ułatwienie działalności gospodarczej. Gminnym hasłem jest „Grodków będziesz tu wracał” chciałbym, aby również obok zaczęło funkcjonować drugie bardziej optymistyczne dla młodych ludzi -„Grodków możesz tu pracować” . Wiem, że Gmina nie ma tu dużego pola do popisu, ale choćby taki podatek od nieruchomości od działalności gospodarczej nie musi być tak wysoki. Puste lokale mogą być lepiej wykorzystane. Prowadzę działalność gospodarczą od kilkunastu lat i wiem, że szczególnie dla młodych firm początkowa pomoc i życzliwość są na wagę złota. Uważam również, że decyzje o umorzeniach podatków powinny być poprzedzone publiczną debatą, a informacje o takich umorzeniach i jej przyczynie powinna być powszechnie i łatwo dostępna, a nie koniecznie znajdować się tylko głęboko na podstronie www.
   ✅ I jeszcze kilka innych spraw o których z Każdym bez uprzedzeń chętnie porozmawiam.
 
   Postaw na rozsądnego i skutecznego radnego. Liczę na Twój głos w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Grodkowie.


Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz stworzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone, Warunki korzystania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-