Grodków moje miasto

Galerie, rozkłady jazdy, artykuły
Dekoracje ślubne
Aktualnie dyżur pełni
Korepetycje / Kursy
Rozkład Jazdy PKP/PKS/BUS

Grodków dnia 07.11.2023 r.

 

Mieszkańcy Grodkowa
powiat brzeski, woj. opolskie
wg załączonej listy

 

Pan

Tomasz Siemoniak

Poseł na Sejm RP

 

Pan

Andrzej Buła

Marszałek Województwa Opolskiego

 

 Pan

Sylwester Brząkała

Polregio S.A.

Opolski Zakład w Opolu

 

 

            My niżej podpisani mieszkańcy Grodkowa i okolic korzystający z usług Polregio S.A. Opolskiego Zakładu zwracamy się z interwencją o pozostawienie bezpośredniego połączenia kolejowego Grodkowa z Wrocławiem.

            Z chwilą wejścia w życie nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów, tj. od dnia 10.12.2023 r. Opolski Zakład Przewozów Regionalnych planuje skrócić relacje dwóch par pociągów pasażerskich do stacji Brzeg. Obecnie pociągi te nr 46623, 60603, 60605, 64200, 60616 kursują bezpośrednio z Kędzierzyna Koźle (przez Nysę, Grodków w dni robocze) lub z Nysy (w dni wolne od pracy) do stacji Wrocław Główny i ze stacji Wrocław Główny bezpośrednio do Kędzierzyna Koźle (przez Grodków, Nysę) lub do Nysy. Cieszą się one dużą frekwencją, gdyż korzystają z nich, m.in. studenci, młodzież szkół średnich, rodzice z dziećmi, seniorzy i szkoły organizujące wycieczki uczniom szkół podstawowych. Obecny czas jazdy pociągu na odcinku Wrocław – Grodków wynosi 1 godz.11 min. w przypadku poc. 46625 i 1 godz.24 min. w przypadku poc.60605.   

            Po wprowadzeniu zmian w rozkładzie jazdy pociągów regionalnych od dnia 10 grudnia 2023 r. czas dojazdu do Wrocławia i powrotu do Grodkowa znacznie się wydłuży z powodu oczekiwania na przesiadkę w Brzegu oraz częste opóźnienia skomunikowanych pociągów od strony Opola. Należy dodać, że opóźnienia pociągów z powyższego kierunku spowodowane są m.in. utrudnieniami związanymi z długoterminowym remontem i budową nowych mostów na Odrze w obrębie Opola.

Jak widać kierownictwo PR Opole, zamiast usprawniać transport i polepszać komfort jazdy swoim podróżnym planuje same utrudnienia: stresy związane z opóźnieniami pociągów a w konsekwencji z utratą skomunikowania, przesiadkami, szczególnie dotkliwymi dla osób starszych, z dużym bagażem oraz rezygnację z wielu atrakcji, jakie są możliwe w dużym mieście a niedostępne mieszkańcom małych miast i wsi. My mieszkańcy tego mikroregionu bardziej liczyliśmy na zwiększenie ilości kursujących pociągów, gdyż 5 par pociągów w dni powszednie i 3 w dni wolne od pracy, to zdecydowanie za mało.

         Pragniemy podkreślić, że nie mamy dostępu do komunikacji autobusowej PKS, jedynym środkiem lokomocji jest pociąg.

         Oczekujemy odpowiedzi, mamy nadzieję, pozytywnej, którą prosimy przesłać do Burmistrza miasta i gminy Grodków.       

 

 

Do wiadomości :
Nowa Trybuna Opolska
Burmistrz miasta i gminy Grodków

Pobierz listę poparcia wydrukuj pozbieraj podpisy od rodziny, sąsiadów , znajomych i zanieś do koordynatora akcji p. Możejko tel: 668679363 lub do szkoły PSP3 do p. Sikorskiej -Żyrek

pobierz listę poparcia - format MS Word

pobierz listę poparcia - format PDF

 

 

 

 

 Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz stworzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone, Warunki korzystania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-