Zamek w Kopicach...hm...które to już informacje o planach odbudowy (?!), który raz z kolei rozpalana jest iskra nadziei, że zamek ten będzie niczym  Moszna lub Książ a więc perełką na mapie Polski czy nawet Europy. No cóż, jedno można powiedzieć na pewno władze lokalne przez ostatnie 27 nie potrafiły znaleźć żadnego odpowiedzialnego i konsekwentnego inwestora a było ich kilku ostatnio firma Zarmen. Po transakcji w poprzednim roku właścicielem została firma Globucor z Luksemburga.  Tutaj można kliknąć i zobaczyć siedzibę firmy. 
 
Firma chce zainwestować ok.100 euro odbudowę i renowacje zamku. Plany są bardzo ambitne. W pierwszym etapie planowane jest postawienie ogromnej kopuły, która przykryje cały zamek na 7 lat. Na pewno postawienie tejże kopuły podniesie poziom zaufania do inwestora, że faktycznie poważnie podchodzi do odbudowy - cóż czas pokaże. Aktualnie nie jest znany termin postawienia kopuły, właściciel czeka na zgodę konserwatora zabytków. Pozostaje życzyć powadzenia. 
Osobiście spytałem właściciela, czy ma jakieś powiązania rodzinne...
 
z przedwojennymi właścicielami zamku w Kopicach i z tym miejscem - odpowiedź była krótka "Nie, ale zakochałem się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia"  -Każdy sam musi ocenić tą odpowiedź. Natomiast do Kopic właściciel trafił poprzez p. Łukasza Karpińskiego dawnego mieszkańca gminy Grodków. Inwestycja 100 mln euro czyli ponad 400 mln zł w miejsce w którym zakochało się od pierwszego wejrzenia to na pewno  śmiałe przedsięwzięcie. Martwi tylko jedno czy nasza gmina czyli my podatnicy nie dopłacimy do tej inwestycji w jakiś sposób, a inwestor nie zrealizuje odbudowy, wówczas to poszkodowanymi będziemy tylko my Grodkowianie. 
 
Dodatkowo zachęcam do wysłuchania dwóch ciekawych rozmów  z p.Stanisławem Bojarskim oraz p.Witoldem Szczęśniakiem.

 

 
 
    

-- 

  pozdrawiam.
  Paweł 


Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz stworzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone, Warunki korzystania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-