W wielu domach ogląda się teraz więcej filmów, niż zazwyczaj. Zagrożenie epidemiczne Convid-19 sprawiło, iż zostajemy w domach i nadrabiamy zaległości kulturalne.Jest to czas, aby poszukać nowości, przejrzeć filmowe nisze i odkryć nowe filmowe fascynacje. Dla tych, co nieco gubią się w gąszczu internetowych czeluści przygotowałam listę z darmowymi filmami i serialami dostępnym online. W skład tej listy wchodzi oferta kilku bardzo znanych serwisów VOD, dających możliwość obejrzenia tysięcy filmów i kilkuset seriali. Vod.pl - Filmy za darmo online!

Na dobry początek przedstawiam ofertę znanego serwisu VoD. „Filmy za darmo online!” oferują użytkownikom blisko pół tysiąca pozycji filmowych, a ich baza jest ciągle powiększana i aktualizowana. Paleta filmów zawartych w tej ofercie urzeka swoim urozmaiceniem, świetne łącząc w sobie elementy klasyki i awangardy filmowej. Jest tutaj mnóstwo kultowych polskich filmów ze studia KADR i ambitnych zagranicznych obrazów pokazywanych tylko w kinach studyjnych. W kolekcji filmów za darmo znaleźć można najlepsze polskie produkcję - m.in. głośną "Obławę" (ta również w wersji z audiodeskrypcją dla niewidomych widzów) oraz "Nic śmiesznego" z brawurową rolą Cezarego Pazury.Oprócz tego - mnóstwo komedii, filmów romantycznych i jeszcze więcej klasyki polskiego kina: "Człowiek z żelaza" i inne filmy Andrzeja Wajdy, a także głośne "33 sceny z życia".

Wielu maturzystów będzie szukać w internecie informacji o egzaminach oraz stron ułatwiających przygotowanie się do nich. Podpowiadam, gdzie warto zajrzeć, aby znaleźć potrzebne materiały, które służą utrwaleniu, usystematyzowaniu i uzupełnieniu wiedzy. 


Obecny czas, który spędzamy w domu służy nadrabianiu zaległości lekturowych. Książka obok różnych funkcji jakie spełnia (edukacyjna, poznawcza, relaksacyjna) w chwili przymusowej karantanny domowej doskonale sprawdzi się też jako lekarstwo na niepokój związany z rozszerzającą się pandemią koronawirusa. Lekarstwo, które zaaplikujemy sobie za pomocą czytanych słów ma bardzo dużą moc !  Zatopienie w lekturze przenosi nas w inny świat, w jakąś historię, dzięki której odganiamy kłębiące się w głowie myśli i delektujemy się słowami. Nasza noblistka Wisława Szymborska uważała, że ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” i dlatego warto doznać tej zabawy, poznać jej smak, zatopić się w niej, pobawić się czytaniem, czytając sobie i swoim dzieciom. Doceńmy czas, jaki jest nam dany, w tych szczególnych okolicznościach i wykorzystajmy go z korzyścią dla siebie i swojej rodziny.

Coraz więcej instytucji kulturalnych, programów telewizyjnych dostosowuje się do zaistniałej sytuacji związanej z przymusowym nakazem nieopuszczania domów i przygotowuje ofertę kulturalną dostępną on-line, bez opłaty.  Modyfikowane są też programy telewizyjne, by w części popołudniowej dostosować je do dzieci i młodzieży. Oba warianty wydają się bardzo ciekawe, jeśli zgłębimy się w treść i wybierzemy to, co jest dla nas i naszych pociech najbardziej atrakcyjne. Propozycje dostępne on-line  dają możliwość skorzystania z nich o dowolnej porze, w częściach, z możliwością powtórek, czego nie dają nam audycje nadawane na żywo (bądź archiwalne), o określonym czasie w radio i w telewizji. Oba rozwiązania są warte uwagi, aby czas domowej kwarantanny spędzić ciekawie, edukacyjnie i kulturalnie.

W sieci pojawiają się propozycje spektakli teatralnych, przedstawień operowych i spacerów muzealnych. Możliwość rozpoczęcia seansu o dowolnej porze, bez uiszczenia opłaty, to  prezenty Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego, Teatru Studio  i Teatru Dramatycznego  w Warszawie, Teatru Telewizji i in. Propozycje najlepszych polskich spektakli  dostępne są na stronach  www.ninoteka.pl i www.vod.tvp.pl, do nadrobienia kulturalnych zaległości we własnym domu, na własnej kanapie. Propozycje ciekawych przedstawień umieścił portal onet.pl (https://www.onet.pl/kultura)  np.

Od czwartku w Polsce mamy stan wyjątkowy z powodu zagrożenia koronawirusem  COVID -19.  Wszystkie placówki oświatowe i kulturalne zawiesiły swoją działalność. Szkoły są zamknięte do 25 marca br.

Minister Edukacji mówi: „Nie traktujcie tych dwóch tygodni jako dodatkowych ferii, wykorzystajcie ten czas na pogłębienie wiedzy w tych dziedzinach, które was interesują”. Jest to więc czas, kiedy można zorganizować edukację domową, z pożytkiem dla dzieci i opiekującymi się nimi rodziców. Ta improwizowana edukacja domowa może się okazać ciekawym doświadczeniem. Bez rozliczania z wyników i ocen, bez testów i sprawdzianów, być może dzieci odkryją, że nauka może być wciągająca.  Być może dowiedzą się więcej i lepiej. Odkryją nowe obszary zainteresowań. Jest to okazja, aby się o tym przekonać. Jest to też dobry czas na kreatywne spędzenie czasu ze swoimi dziećmi. Zasoby Internetu dają ogromną możliwość  poznawania, odkrywania, uczenia się. Filmy, aplikacje, gry, naukowe serwisy i edukacyjne portale zachęcają do darmowego użytkowania. Niech wasze pociechy w nich buszują. Jeśli to możliwe, róbcie to wspólnie! Jak zorganizować sensownie plan działań edukacyjnych  w domu korzystając z możliwości Internetu?Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz stworzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone, Warunki korzystania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-