Poetka, wychowawca

Anna Iwaniec-Buczyńska jest osobą niezwykle energiczną, kreatywną, otwartą na ludzi i nowe wyzwania.Grodkowianka, od urodzenia mieszkająca w naszym mieście. Wykonywała w swoim życiu wiele zawodów, aby w końcu odkryć, że najwięcej radości sprawia jej praca z dziećmi. Ukończyła studia pedagogiczne z zakresu autyzmu, pedagogikę specjalną oraz oligofrenopedagogikę  i obecnie pracuje jako terapeuta w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Grodkowie. Wcześniej pracowała w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Oprócz tego realizuje się w trzech dziedzinach: poezji, muzyce i teatrze.

 

Poezja

Pisać lubiła od zawsze i dobrze jej szło pisanie szkolnych wypracowań. Może dlatego próbowała pisać i inne, pozaszkolne formy. Jej opowiadanie, na bazie którego mógłby powstać film, uzyskało wysoką pozycję na kilkaset prac w Ogólnopolskim Konkursie Dekalog 89+ organizowanym przez żonę Krzysztofa Kieślowskiego. Wiersze pisała od czasów szkolnych. Były drukowane m.in. w „Płomyku” i „Płomyczku”. Jednak swój pierwszy zbiór wierszy wydała po pobycie w Paryżu w 1999 r.. „Listy do Przyjaciela” wydane zostały przez opolskie Wydawnictwo Świętego Krzyża , a w skład weszło pięć listów pisanych prozą i 24 wiersze. Ogniskują się wokół takich tematów, jak: tęsknota, cierpienie, dobro, piękno, wiara, poszukiwanie własnej drogi, zachwyt nad pięknem przyrody – właściwie poruszają wszystkie sprawy związane z egzystencją człowieka. Drugą wydaną pozycją są rozważania drogi krzyżowej pt.  „Ja też skazałem Cię na śmierć”.

Teatr

Rok temu (2017) mogliśmy obejrzeć w naszej parafii „Jasełka”, w których grali dorośli ludzie. Stało się to za sprawą Pani Ani, która postanowiła przygotować występ z dorosłymi. W okresie Wielkiego Postu z kolei mogliśmy zobaczyć „Pasję” przygotowaną również przez tę samą grupę – „Świtę Św. Michała”. Co ciekawe w przypadku obu scenariuszy połączona została tradycyjna forma z rozważaniami i odniesieniami do współczesności. Praca nad spektaklami jest dla dorosłych aktorów przyjemnością, sprawdzeniem siebie, ale także realizacją swoich zdolności scenicznych.  Jednak te spektakle nie są pierwszymi, które Pani Ania przygotowała. Już dużo wcześniej miała okazję przygotowywać przedstawienie z pacjentami w Zamku w Mosznej, gdzie odbywała praktyki. Wszystkim dało to dużo radości. Postanowiła zatem zrobić coś podobnego w Grodkowie. Jako opiekunka Krucjaty Maryjnej w parafii przez 20 lat często przygotowywała różne przedstawienia z dziewczętami związane z tematami religijnymi. Obecnie grupa dorosłych pod kierunkiem pani Ani przygotowuje comiesięczne adoracje Najświętszego Sakramentu.

Muzyka

Śpiewać lubiła od dziecka. Uczęszczała do Ogniska Muzycznego w Domu Kultury, uczyła się śpiewu u pana Aleksandra Kwiatkowskiego, a także w szkole muzycznej w Opolu. W wieku sześciu lat została członkiem Chóru Cecyliańskiego i śpiewała w nim aż do jego rozwiązania. Następnie kontynuowała śpiew w chórze Grodkovia. Muzyka jest stale obecna w jej pracy i życiu. Swoje zdolności do śpiewu wykorzystuje w przygotowywanych inscenizacjach. Pani Ania znana jest wszystkim jako zagorzała fanka Depeche Mode, ale ceni także Tangerine Dream, Jeana Micheala Jara, Enio Morricone, Hansa Cimmera czy U2. Najczęściej jednak odpoczywa przy muzyce filmowej i instrumentalnej. Często jeździ na koncerty. Angażuje się także w działalność charytatywną dla dzieci, ludzi chorych i starszych. Od lat przyjaźni się z Zygmuntem Chajzerem, z którym realizuje różne akcje dobroczynne.Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz stworzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone, Warunki korzystania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-