,,W Grodkowie pamiętam, że.... w rynku  znajdował się bar mleczny...   "

,,W Grodkowie pamiętam, że... odbywały się festyny z muzyką d...."

,,W Grodkowie pamiętam, że... w wiatraku  piłem pierwszy raz coca-cole..."

,,W Grodkowie pamiętam, że .... najlepsze lody śmietankowe i truskawkowe były w lodziarni u śp. Kremsa ..."

,,W Grodkowie pamiętam, że..."

Każde miejsce na świecie kryje swoją tajemnicę istnienia, ma ukrytą opowieść....

Autorami tych powieści są mieszkańcy tych miejsc i  bohaterami też niejednokrotnie oni sami... Opowieści o życiu, z życia wzięte, zwyczajne, nadzwyczajne, magiczne, ważne, zabawne, smutne... skrawki życia...

Ludzie tworzą  przestrzeń wokół siebie, są prowodyrami zdarzeń, inicjacji i rozwoju siebie, otoczenia....

Miejsca zostawiają trwały ślad w niejednym życiorysie, ale na pewno tworzą historię do odkrycia.

 

 ,,W Grodkowie pamiętam,że..." to tytuł projektu grantowego Eduko - Bardzo Młoda Kultura 2019-2021- Opolskie, który będzie realizowany w naszym mieście już od końca sierpnia do października 2020r. Patronat honorowy projektu objął Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Jest to już trzeci projekt w ciągu trzech lat, który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 oraz z budżetu Województwa i który jest realizowany w Grodkowie. Wcześniejsze to ,,Otwórz głowę  młody obywatelu " , ,,Mistrz sztuki z Grodkowa".  Głównym założeniem przedsięwzięć programowych  „EDUKO – BARDZO MŁODA Kultura 2019-2021–OPOLSKIE”  jest rozwój i promocja edukacji kulturowej rozumianej jako wszelkie działania, które przygotowują różne jednostki do aktywnego i twórczego uczestnictwa w kulturze. Efektem tych działań mają być przedsięwzięcia o wysokiej jakości merytorycznej, przyczyniające się do pobudzania lokalnej wspólnoty obywatelskiej, wykorzystujące połączenie edukacji i animacji kulturowej do twórczego udziału w kulturze dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów prawnych.

 

Celem projektu ,, W Grodkowie pamiętam, że ..."  jest  rozwój i promocja edukacji kulturowej,  propagowanie oral history w kontekście przynależności do miejsca, w którym żyję,  aktywizacja mieszkańców miasta do zainteresowania historią miasta, zwłaszcza historią powojenną i życia codziennego w PRL. Projekt zakłada spotkania warsztatowe dla przedszkolaków wraz opiekunami, dzieci, młodzieży i seniorów - jako świadków historii. W wyniku tych spotkań powstaną trzy produkty: film, piosenka o walorach miasta i elektroniczna publikacja wspomnieniowa o miejscach, zdarzeniach, ludziach - mieszkańcach Grodkowa, którzy żyją w pamięci świadków historii.  

W trakcie realizacji projektu zostaną przeprowadzone warsztaty dla poszczególnych grup wiekowych. Warsztaty czytelnicze dotyczące legend grodkowskich, warsztaty edukacyjne dotyczące genezy powstania miasta dla przedszkolaków. Dzieci nieco starsze wezmą udział w warsztatach wokalno-muzycznych prowadzonych przez Stanley Smarducha (artystę, muzyka, rapera) i Monikę Dzienisieńko (muzyka, animatora kultury), warsztatach dotyczących edukacji kulturowej (prowadzonych przez nauczyciela, pedagożkę, metodyka, biblioterapeutę Justynę Jurasz), warsztatach filmowych prowadzonych przez Sebastiana Juszczyka (filmoznawcę, producenta teledysków) oraz wezmą udział w spotkaniach z świadkami historii, w nagrywaniu piosenki. Młodzież 14+ weźmie udział w warsztatach dotyczących komunikacji, warsztatów z techniki montażu filmu, edycji publikacji elektronicznej.Uczestniczyć będzie w projekcjach filmowych w kinie ,,Klaps'.  Starsza młodzież pod okiem ekspertów będzie współodpowiedzialna za stworzone produkty projektowe. To oni, zaplanują etapy pracy, montażu, składu i nagrania.

Rekrutacja uczestników do projektu już się rozpoczęła, dokonuje się jej przez formularz www.grodkow.com/projekt lub telefonicznie: 609-793-404.

Projekt pełną parą rusza pod koniec sierpnia i trwać będzie do końca października.

 

 

Gwarantujemy wzrost kompetencji w atmosferze dobrej zabawy pod okiem znakomitych ekspertów  !

 

Strategiczni partnerzy projektu, którzy wspierają merytorycznie, medialnie i dobrym słowem to: MGBP w Grodkowie, OKiR w Grodkowie,  Opolskie Koło Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego,  Fundacja ,,Da radę”. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Koordynatorzy projektu

Justyna i Paweł Jurasz

-Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz stworzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone, Warunki korzystania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-