To już półmetek realizowanego projektu Eduko - Bardzo Młoda Kultura 2019-2021- Opolskie pt. ,,W Grodkowie pamiętam, że..", w których czynny udział bierze 20 młodych Grodkowian, 15 przedszkolaków i świadkowie historii - najstarsi mieszkańcy Grodkowa. Ta ostatnia grupa jest jeszcze otwarta, stąd  jeszcze niepoliczalna. Nadal zbierane są i rejestrowane wypowiedzi mieszkańców, które użyte zostaną w filmie wspomnieniowym o mieście.

Przez cały wrzesień odbywały się zajęcia czytelnicze, biblioterapeutyczne, arteterapeutyczne podczas których bardziej poznawaliśmy siebie. Pytania egzystencjonalne towarzyszyły wszystkim spotkaniom kim jestem? jaki jestem? kim chcę być ? jak planuje przeżyć swoje życie?  jakie jest moje miejsce na świecie? Poprzez teksty literackie rozmawialiśmy o sensie życia, o szczęściu i byciu sobą. Poznawane historie literackie przedstawione zostały w teatrze Kamishibai,  z której skrzynką butai młodzi ludzie świetnie się zaprzyjaźnili tworząc graficznie swoje opowieści i stając się Kamishibaija. Sorytelling stał się ulubioną formą keratywności młodych ludzi odkrywającą swój potenciał twórczy. Kości cube story towarzyszyły wszystkim spotkaniom i dzięki temu powstawały ,,Historie dziwnej treści " o Grodkowie, o wymyślonych zdarzeniach, o ludziach. Takich opowieści nigdzie nie znajdziecie!

Grupa młodzieżowa wzięła udział w ,,Spacerze po Grodkowie z historią i zagadkami w tle", w warsztatach filmowych i montażu filmu. Obecnie równocześnie odbywają się nagrania do filmu, wywiady z mieszkańcami Grodkowa oraz zajęcia wokalno-muzyczne prowadzone przez Monikę Dzienisieńko i Stanisława Smarducha. Nagrania do filmu tworzą  uczestnicy projektu, dzięki czemu czują się współodpowiedzialni za dzieło, które powstaje. Nagrania odbywają się  w OKiR w Grodkowie, w prywatnych domach i w tzw. przestrzeni otwartej. Część wypowiedzi nagrywana jest poprzez przypadkowe  ,,uliczne" spotkania.

 

Zapraszamy wciąż osoby, które chciałaby podzielić się swoją historią o mieście, w którym żyją, o Grodkowie, o dawnym Grodkowie, o miejscach zapomnianych, a majacych szansę ożyć we wspomnienaiach.

Zapraszamy serdecznie tych, którzy chcieliby podzielić się cząstką swojego życia w opowieści o mieście, z którym czują się związani, w którym wszystko się zaczęło... zapraszamy do opowiedzenia o zdarzeniach, jakie miały  miejsce w tym mieście  i zostały  wyryte w sercu. 

Nie zabierajcie swoich historii, podzielcie się! Młodzi mieszkańcy chcą odkryć nieodkryte miejsca miasta, chcą poznać historię miasta w opowieściach starszych mieszkańców. Historia mówiona, opowiedziana przez świadków historii stanowi niezwykłą lekcję edukacji regionalnej, stanowi niejako pamiętnik społeczny.

Chcesz się powspominać Grodków, swoje życie w nim i masz ochotę opowiedzieć to przed kamerą - zadzwoń ! Tel. 609793404.

Umówimy się na nagranie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

 

Do 16 października br. nagrywamy, potem zgrywamy, montujemy, edytujemy, upiększamy ścieżkę dźwiękową i puszczamy w świat...   

  

Dziękujemy partnerom projektu: GBP w Grodkowie - za użyczenie sali Edukacji Regionalnej w sobotnie przedpołudnie, za nagrania legend o Grodkowie dla przedszkolaków, OKiR w Grodkowie za użyczenie sal, przestrzeni Domu Kultury,  obsługę, nieustanną chęć pomocy i  zaangażowanie.

Dziekujemy Dyrekcji PP nr 2 w Grodkowie za umożliwienie realizacji projektu na terenie przedszkola.

 Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz stworzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone, Warunki korzystania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-