BackCOM_SIMPLECALENDAR_PRINTSend e-mailvCal/iCal
Date:
24.02.2018  STATUS
Venue:
Brzeg
 

Brzeskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na:

XXI Festiwal Piosenki Religijnej „Corda Cordi”

24.02.2018 – Duża Scena BCK

NABÓR ZGŁOSZEŃ TRWA – TERMIN NADSYŁANIA KART ZGŁOSZENIOWYCH: 15.02.2018. (poniżej wszystkie niezbędne informacje, karta zgłoszeniowa i regulamin)


Serdecznie zapraszamy do udziału w XXI Festiwalu Piosenki Religijnej „Corda Cordi – Brzeg 2018”, który odbędzie się 24.02.2018r. Festiwal jest organizowany, jak co roku, przez Brzeskie Centrum Kultury przy udziale wszystkich parafii rzymsko-katolickich w Brzegu. Pomysłodawcą organizacji Festiwalu jest ksiądz Mariusz Bąkowski (obecnie proboszcz parafii św. Anny w Szewcach). Cel, jaki przyświecał księdzu Mariuszowi Bąkowskiemu podczas organizacji pierwszego Festiwalu, to popularyzacja twórczości artystycznej młodzieży opierającej się na repertuarze religijnym. W dalszym ciągu realizujemy ten cel. Zapraszamy wszystkie podmioty artystyczne (solistów, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, schole, chóry itp.) działające przy parafiach, domach kultury, świetlicach i innych placówkach do udziału w kolejnej – już XXI edycji tego Festiwalu.

Każdy podmiot artystyczny deklaruje swój udział w Festiwalu zgodnie z regulaminem w swojej kategorii wiekowej i artystycznej. Obowiązywać będą trzy kategorie wiekowe:

I – od 9 do 14 roku życia (włącznie),
II – od 15 do 20 roku życia (włącznie),
III – 21 i więcej lat

oraz dwie kategorie artystyczne:
I – solista,
II – zespół, schola, chór.

Na Festiwal należy przygotować dwa utwory spośród bogatego repertuaru piosenek o tematyce religijnej. Festiwal ma formułę konkursu, a oceny prezentacji artystycznych dokona powołane przez Organizatora profesjonalne Jury. Dla wyróżnionych zostaną przyznane dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyniki Festiwalu w poszczególnych kategoriach, będą ogłaszane po zakończeniu występów w danej kategorii.

Zgłoszenia wysyłamy pocztą tradycyjną na adres Organizatora lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Corda Cordi – Brzeg 2018”. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 15.02.2018r. Decyduje data wysłania zgłoszenia. Zgłoszenia nadesłane po tym terminie będą odrzucone. Na cztery dni przed terminem przeglądu, na stronie internetowej Brzeskiego Centrum Kultury www: bck-brzeg.pl, umieszczona zostanie lista zakwalifikowanych wykonawców i kolejność prezentacji artystycznych.

Początek przesłuchań o godzinie 9.00 w dniu 24. lutego 2018 r.

REGULAMIN PRZEGLĄDU DOSTĘPNY TUTAJ: .doc i .pdf

KARTA ZGŁOSZENIA DOSTĘPNA TUTAJ: .doc i .pdf

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Brzeskie Centrum Kultury oraz Parafie rzymsko-katolickie w Brzegu


TREŚĆ REGULAMINU:  

REGULAMIN XXI Festiwalu Piosenki Religijnej „Corda Cordi – Brzeg 2018”

I. ORGANIZATOR

Brzeskie Centrum Kultury 49-300 Brzeg, ul. Mleczna 5, tel. 77/416 99 86

II. TERMIN

24 lutego 2018 r., godz. 9.00.

III. CEL

 1. Pielęgnacja tradycji śpiewania piosenek o tematyce religijnej.
 2. Rozbudzanie zainteresowań muzyką kościelną.
 3. Prezentacja amatorskiej twórczości artystycznej, wymiana doświadczeń.

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA

 1. W Festiwalu mogą uczestniczyć: soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, schole, chóry podzielone na dwie kategorie: I – soliści oraz II – zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, schole, chóry.
 2. Podmioty artystyczne zgłaszają swój udział w Festiwalu według swojego wieku do jednej z trzech kategorii wiekowych: I – od 9 do 14 roku życia włącznie (szkoły podstawowe), II – od 15 do 20 roku życia włącznie (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) i III – 21 i więcej lat (dorośli). W zespole ¾ osób musi mieścić się w zgłoszonej kategorii wiekowej.
 3. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu Piosenki Religijnej „Corda Cordi – Brzeg 2018” jest nadesłanie karty zgłoszenia według załączonego wzoru w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lutego 2018r. pocztą tradycyjną na adres Organizatora lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Decyduje data wysłania.
 4. Na cztery dni przed Festiwalem na stronie internetowej Organizatora www. bck-brzeg.pl, zostanie umieszczona lista zakwalifikowanych podmiotów artystycznych oraz kolejność prezentacji konkursowych zgłoszonych podmiotów, według kategorii wiekowych, od najmłodszej do najstarszej.
 5. Każdy z uczestników wykonuje dwa utwory wokalne o tematyce religijnej. W przypadku dużej ilości uczestników, przesłuchania zostaną ograniczone do jednego utworu. Będzie to pierwszy utwór na przesłanej karcie zgłoszenia.
 6. Jedna osoba może zostać zgłoszona tylko w jednej kategorii artystycznej, to oznacza, że solista nie może być członkiem zespołu i odwrotnie.
 7. W karcie zgłoszenia należy dokładnie opisać wymogi techniczne oraz instrumentarium grupy. Organizator zapewnia fortepian oraz sprzęt nagłaśniający (mikrofony, odtwarzacz CD). Dopuszczalny nośnik podkładu to płyta CD w formacie audio (cda). Płyta musi być dokładnie opisana (zarówno sama płyta jak i opakowanie). Płytę tą należy mieć ze sobą i przed występem dostarczyć operatorowi nagłośnienia.
 8. Laureaci pierwszych miejsc poprzedniej edycji Festiwalu Piosenki religijnej „Corda Cordi – Brzeg 2017” nie mogą ponownie brać udziału w tej samej kategorii co rok temu.

V. KRYTERIA OCENY I NAGRODY

 1. Powołane przez Organizatora Jury oceniać będzie: walory artystyczne, technikę wokalną oraz ogólny wyraz artystyczny.
 2. Dla wyróżnionych zostaną przyznane dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 3. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone po obradach jury, po każdej z kategorii wiekowej. Należy podkreślić, że nie przewidujemy wysyłania dyplomów i nagród pocztą, co oznacza, że każdy uczestnik pozostaje z nami do ogłoszenia wyników.

VI. UWAGI KOŃCOWE

 1. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny, udział w festiwalu jest bezpłatny.
 2. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
 3. Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Stanisław Szymocha – tel. 77/416 99 86 wew. 106 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 
Category Sport | Hits 1170


Chcesz zamieścić informacje na tej stronie ?
Potrzebujesz stworzyć lub zmienić swoją stronę ?
Potrzebujesz storzyć stronę zgodną z najnowszymi trendami i standardami
lub myślisz o odświeżeniu swojej starej strony - napisz do nas teraz !
  
szybki kontakt w sprawach pilnych
tel : 609-793-404
reklama 793-212-115
Created by Paweł Jurasz

copyright © Grodkow.com Wszelkie prawa zastrzeżone, Warunki korzystania

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.-